Aktuality

TRASH? FRESH! #2 na zahájení Ozvěn EKOFILMu v Plzni

Druhá série zážitkových workshopů TRASH? FRESH! #2, kterou realizujeme ve spolupráci s Nadačním fondem Zelený poklad, se zaměřila na životní cyklus jednoho konkrétního vyřazeného kusu oblečení. Žáci plzeňských škol dokumentovali jeho cestu od vzniku, sledovali jeho původ a kreativně se snažili najít další využití. Pod vedením lektorky Martiny Dobiášové se prostřednictvím strukturovaného dramatu aktivně zapojili do různých rolí v příběhu a zároveň vše zaznamenávali.

Každé jednotlivé tričko, svetr nebo mikina se staly hrdiny příběhu – zčásti fiktivního a zčásti naprosto reálného. S několika z těchto příběhů se budete moci seznámit během zahájení Ozvěn EKOFILMu v Plzni, které se koná v pondělí 15. 4. od 19 hodin ve velkém sále Moving Station.

Po prezentaci workshopů TRASH? FRESH! #2 bude následovat projekce filmu Greenwashing: Zabiják klimatu - vítězného snímku 49. MFF EKOFILM v kategorii Vize přírody.
Vstup na zahájení je zdarma a své místo v sále si můžete rezervovat prostřednictvím sítě GoOut.

Ozvěny EKOFILMu v Plzni potrvají v Moving Station až do 19. 4. a kromě filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany nabídnou i debaty s environmentalisty, pohybovou inscenaci či tematickou výstavu Voda spojuje.